Diş Kaplama Fiyatları 2022 - Hürrem Sultan Hastanesi Üsküdar
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Diş Kaplama Tedavileri

Diş Kaplama

Birçok insan harika bir gülüş ister, ancak çok az kişi istediği parlak beyaz dişlere sahiptir. Beyaz bir gülümseme, özgüveninizi büyük ölçüde artırdığı gibi, sağlıklı dişlere sahip olduğunuzu da gösterir. Bu yüzden birçok insan kozmetik diş hekimliği yöntemlerini tercih eder. Diş kaplama, rengi bozulmuş veya hasar görmüş dişlerin yüzeyini koruyan bir diş kozmetik ürünüdür. Diş kaplamaları bir diş teknisyeni tarafından diş laboratuarında üretilir ve daha sonra hasarlı dişe yapıştırılır.

Dişlerindeki boşluklara, renksiz, kötü biçimli veya çarpık dişlere kimsenin tahammül etmesi için hiçbir sebep yoktur. Günümüz diş hekimliğinde, güzel ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmanıza yardımcı olmak için dişlerin üzerine bir kaplama yerleştirilebilir. Kaplamalar, dişlerin ön tarafını kaplamak için tasarlanmış ince, özel yapım kabuklardır. Farklı tipte diş kaplama çeşitleri vardır ve şu şekildedir;

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplamalar son derece dayanıklı ve doğal görünümlüdür. Çatlamaları veya ufalanmaları olası değildir ve deneyimli bir diş hekimi tarafından yapılırsa onlarca yıl dayanabilir.

Pek çok harika özelliği sayesinde, genellikle zirkonya olarak adlandırılan zirkonyum-dioksit diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Zirkonya son derece biyouyumlu, estetik, dayanıklı ve %100 metal içermeyen bir malzemedir.

Sadece kaplamalar değil, kronlar, köprüler ve hatta implantlar bile zirkonyadan yapılır. Düzgün üretilmiş ve takılmış bir zirkonya restorasyonu sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok da dayanıklıdır. Zirkonyum kaplamaların avantajları şu şekildedir;

 • Zirkonya son derece dayanıklıdır, kırılmış bir zirkon kaplama görmek çok nadirdir.
 • Çok çeşitli tonlarda olduğundan doğal dişlerinizin rengiyle eşleşebilir.
 • Gerçekten beyaz bir gülüş peşindeyseniz, o zaman zirkonya seçilecek malzemedir.
 • Daha koyu renkli dişlere sahip kişiler için uygundur. Diğer kaplamaların aksine zirkonya dişinizin koyu rengini tamamen gizleyebilir.
 • Takmadan önce çok az diş hazırlığı gerektiren veya hiç gerektirmeyen ultra ince zirkonya kaplamalar (0,2-0,3 mm) üretmek mümkündür.
 • Aşırı sertliği sayesinde zirkonya, bruksizmi olan kişiler için uygundur.
 • Zirkonya leke tutmaz, sık sık kahve içseniz veya sigara kullansanız bile leke tutması pek olası değildir.

Lamine Diş kaplama – Porselen Diş Kaplama

Güzel ve parlak bir gülüş için en çok tercih edilen tedaviler arasında porselen lamina ya da bir diğer adıyla porselen diş kaplama bulunmaktadır. Porselen lamina, dişlerinizin ön yüzeyini örten çok ince, özel yapım porselen yapraklardır. Gülüşünüzün hem durumunu hem de görünümünü iyileştirebilirler. Porselen lamina tedavisi uygulattırmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gerekenler şu şekildedir;

Bu kaplamalar doğal dişlerinize benzeyecek şekilde özelleştirilmiştir. Porselen laminlar doğal dişlerinizin yapısına benzeyen çok sayıda dental porselen tabakasından yapılmıştır. Aynı zamanda doğal dişler gibi ışığı yansıtır, bu da doğal ve kusursuz bir gülümsemeye sahip olacağınız anlamına gelir.

Porselen diş kaplamaları, sızdırmaz yüzeylere sahiptir ve bu da lekelerin kaplamalara girmesini önlemeye yardımcı olur. Ancak, kaplamaları sabitledikten sonra yine de dişlerinize iyi bakmanız gerekir. Lekelenmeye neden olabilecek sigara kullanımından, yiyeceklerden ve içeceklerden kaçınmalısınız.

İnce porselen laminalar, benzersiz ve güçlü bir yapıştırıcı kullanarak diş yüzeylerinize yerleştirilir. Yerleşimleri için küçük bir miktar hazırlık yapılması gerekir. Kaplamalar yerine yerleştirilmeden önce diş hekimi mevcut diş minesinin bir kısmını çıkarır. Bu, diğer popüler kozmetik diş işlemleriyle karşılaştırıldığında en az düzeydedir.

 • Kaplamalar, estetikten harici çeşitli avantajlar sunar. Gülüşünüzü iyileştirmek için uygun olsalar da şu işlemler için de tercih edilebilir;
 • Çatlak dişleri restore edebilir veya güçlendirebilir
 • Doğal dişlerin çürümeden korunmasına yardımcı olur
 • Dişlerdeki renk bozulmalarını önler

Bleaching (Diş Beyazlatma)

Gülümsemenizi daha da güzelleştirmek için mutlaka kapsamlı dişçilik tedavileri gerekmez. Diş beyazlatma ile görünüşünüzü daha iyi hale getirebilirsiniz. İnsanlar birkaç nedenden dolayı dişlerini beyazlatırlar. Dişlerinizi beyazlatmak için en önemli nedenler aşağıdaki gibidir;

Renklenme: Plak, tartar ya da diğer ağız sağlığı kaygıları dişte renk değişimine neden olabilir.

Özel durum: Diş beyazlatma, yaklaşmakta olan özel bir durum için gülüşünüzün parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için harika bir yoldur. Düğün, yıldönümü, doğum günü, mezuniyet gibi etkinliklerde en iyi şekilde görünmenize yardımcı olabilir.

İş görüşmeleri: Gülümsemeniz bir sonraki iş görüşmenizde çok büyük bir etkiye sahip olabilir. Parlak, sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak, güven, enerji ve coşkuyu canlandırmanıza yardımcı olabilir.

Yaşlanmanın etkileri: Yaşlandıkça, diş minesi yıpranabilir ve bu da diş renginin değişmesini veya ağız sağlığı sorunlarının ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir. Diş beyazlatma, güzel ve sağlıklı bir gülümsemeyi korumak için yaşlanmanın etkilerini dengelemek için harika bir yoldur.

Sigara içmenin etkileri: Sigara içmek dişlerinize zarar verebilir ve dişlerinizde daha fazla plak ve bakteri birikmesi veya diş renginin solması gibi ağız sağlığı problemleri ortaya çıkma riskinin artmasına neden olabilir. Diş beyazlatma, sigaradan kaynaklanan diş rengi değişimini düzeltmeye yardımcı olabilir ve daha beyaz, daha sağlıklı bir gülümsemeye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Güveninizi arttırın: Gülüşünüz güveninizde önemli bir rol oynar. Diş beyazlatma, gülüşünüzü güzelleştirerek kendinize daha fazla güvenmenizi sağlar.

 

 

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.