Glutatyon Tedavisi Fiyatları - Hürrem Sultan Hastanesi Üsküdar
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon

Glutatyon, birçok farklı durumu tedavi etmek için kullanılan güçlü bir antioksidandır. Aynı zamanda hastalıkları önlemek ve sağlıklı kalmak için gereken en önemli moleküllerden biridir. Birçok kişi glutatyonu hiç duymamış olsa da, vücudu iltihaplanmadan ve yaşlanmanın etkilerinden korumaya yardımcı olan bu harika molekül Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi tedavilerinden biri olarak kullanılmaktadır. Vücut doğal olarak glutatyon üretse de beslenme, çevresel toksinler, yaşlanma, enfeksiyon, stres ve travma nedeniyle seviyeleri azalır.

Glutatyon Nedir?

Glutatyon, üç amino asitten (glutamin, glisin ve sistein) oluşan bir besindir. Serbest radikalleri, ağır metalleri, toksinleri çeken ve bunların yok edilmesini artıran kükürt gruplarını içerir. Diğer besinlerden farklı olarak, glutatyon aslında her hücrede bulunur. Vücudunuz kendi glutatyonunu üretirken, birçok farklı faktör bu değerli maddeyi tüketebilir. Vücudunuz yeterli glutatyona sahip olduğunda, bağışıklık sisteminizin toksinlere ve çevresel saldırganlara karşı savaştığından emin olabilirsiniz. Araştırmalara göre daha yüksek glutatyon seviyesinin faydaları şu şekildedir;

 • Bağışıklık fonksiyonunu güçlendirebilir
 • Vücudu detoksifiye edebilir
 • Hücreleri koruyabilir
 • Metabolizmayı hızlandırabilir
 • Vücuttaki iltihabı azaltabilir

Glutatyon, vücudunuzu hastalıklardan ve yaşlanmanın etkilerinden koruyan serbest radikal aktiviteye sahip süper güçlü bir antioksidandır. Uzun süredir kanser hastaları için kemoterapinin yan etkilerini azaltmak için kullanılan glutatyon, şimdi tıp camiasında artan bir ilgi görüyor.

Glutatyon İle Ele Alınabilecek Sağlık Durumları

 • Atletik performansı artırmak için kas iyileştirme
 • Karaciğer hastalıkları (hepatit, karaciğer yağlanması, siroz, alkolizmden kaynaklanan hasarlar)
 • Kronik hastalık tedavisi
 • Kronik yorgunluk tedavisi
 • Vokal kord polip tedavisi
 • Cildin renk eşitsizliğini düzeltmek

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyon tedavisi, Üsküdar Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp tedavileri arasındadır ve enjeksiyon veya glutatyon IV yoluyla uygulanabilir. Her iki yöntem de temelde aynı işleve sahip olsa da  hücrelerinize besin sağlamanın farklı yollarıdır.

Glutatyon enjeksiyonu: Glutatyon enjeksiyonları küçük bir seyreltiye sahiptir, bu da tedavinin 20 dakika kadar kısa sürebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, glutatyon enjeksiyonları, ek vitamin veya besin içermeyen güçlü bir glutatyon dozudur.

Glutatyon IV: Glutatyon IV enjeksiyonlarının daha fazla seyreltisi vardır ve bu nedenle uygulanması yaklaşık 45 dakika sürer. IV ile tedaviye ek besinler eklemenin yararı vardır ve daha yüksek dozlarda vitaminleri tercih edebilirsiniz.

Glutatyon Neleri Tedavi Eder?

Üsküdar Getat birimindeki doktorlar, aşağıdakiler için bir besin tedavisi olarak glutatyon kullanır;

 • Astım, mevsimsel alerjiler ve KOAH tedavisine yardımcı olan üst solunum yollarındaki
 • İnflamasyonu azaltmak.
 • Kalp hastalığı ve diyabet dahil olmak üzere damarlarda ve arterlerde inflamasyonu azaltmak.
 • Alzheimer Hastalığı, Parkinson Hastalığı ve hafıza kaybının tedavisinde önemli bir bileşen olan beyindeki iltihabı azaltmak.

Glutatyon Riskli Midir?

Glutatyon enjeksiyonlarının sizin için doğru tedavi olduğundan emin olmak için her zaman doktorunuza danışmalısınız. Glutatyon takviyesi enjekte etmenin sizin için herhangi bir risk olup olmadığını belirlemek için sağlığınızı, yaşam tarzınızı, mevcut ilaçlarınızı ve ailenizin tıbbi geçmişini değerlendireceklerdir. Bu enjeksiyonlar hamile ve emziren kadınlar için uygun olmayabilir. Aynı zamnada kardiyovasküler sorunları ve alerjisi olan kişiler için de uygulama tercih edilmez. Uzun süreli glutatyon tedavisi çinko seviyelerinin düşmesine neden olabilir.

Glutatyon Tedavisi Yan Etkileri

Yan etkiler kişiden kişiye değişecektir çünkü herkes ilaca farklı tepki verir. Ancak konu glutatyon olduğunda yan etkiler oldukça nadirdir. En yaygın yan etki enjeksiyon bölgesi çevresinde morarma, tahriş ve kızarıklıktır. Diğer olası yan etkiler arasında karın krampları, şişkinlik, nefes almada zorluk ve döküntüler sayılabilir. Yan etkilerden herhangi biri kötüleşirse veya devam ederse ya da alerjik reaksiyonunuz olduğunu düşünüyorsanız, hemen bir doktora görünmeniz önemlidir.

 

 

 

 

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.