Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2022 - Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Blefaroplasti olarak bilinmekte olan göz kapağı ve çevresinin cerrahi müdahaleler ile düzeltme işlemidir. Göz çevresinde bulunmakta olan fazla deri ve yağ tabakası çıkarılır veya başka bir bölgeye geçirilir. Genel olarak bu cerrahi işlem alt ve üst göz kapakları olmak üzere sarkmış deri ve fazla bulunan kas dokusunun çıkarılıp göz çevresinde bulunan dokuların gerdirilmesi işlemi ile yapılan plastik cerrahi uygulamalar olarak yapılmaktadır.

Belirli birçok farklı sebepten dolayı tercih edilerek uzman estetik hekimleri etrafında yapılmaktadır. Bulgular genellikle göz kapak çevresinde torbalanma, renk değişikliği, kırışıklık ve gevşeme gibi ortaya çıkmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Bu cerrahi işlem genellikle hastanın görme yetisini engelleyecek düzeye geldiğinde yapılması önerilmektedir. Göz kapak çevresinde zamanla oluşabilen deri bollaşması sebebiyle üst kapak düşüklüğü gibi sorunlar oluşabilmektedir.

Bu sebeplerden ötürü kişi görme işlemini engelleyecek ve zorluk yaşayacak derecede rahatsızlık yaşayabilmektedir. Göz kapağı ameliyatı tedavisi uygulanarak bu durumun ortadan kaldırılması rahatlıkla sağlanmaktadır. Fazla deri alınarak üst kapak düşüklüğü sorunsuz olarak tedavi edilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu tip cerrahi müdahalelerden önce işlem görecek olan hasta değerlendirmeye alınır. Yapılacak olan operasyon hakkında her türlü bilgi verildikten sonra göz bölgesi çevresinde doğal kıvrımlı hat etrafında çizim ve ölçüm işlemleri yapılır. Operasyon esnasında kullanılacak ısı ile kesi işlemi yapan cihazlar veya özel lazer teknolojileri kullanıma hazır hale getirilir.

Göz kapağı problemleri bulunuyorsa alt göz kapağı estetiği yani alt blefaroplasti işlemi uygulanır. Uygun şekillerde kirpiklerin alt kısmından oluşturulan kesilen estetik işlemi uygulanır. Göz bölgesindeki hasar türüne göre yağ torbaları dışarıya çıkartılıp deri gerginleştirilmesi yapılır.

Eğer sizde göz kapaklarınızdan şikayetçi iseniz, Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi doktorlarından süreç ile ilgili bilgi alabilir ve ameliyatınızı güvenle yaptırabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat operasyonu başlamadan önce hastanın göz bölgesindeki deformasyon kontrol edilir. Buna bağlı olarak bir işlem metodu belirlenerek uygulanmaya geçilir. Kişide bulunan ve uygulanacak işlem türüne göre ameliyat sürelerinde farklılıklar gözlenebilmektedir.

Üst göz kapak estetiği yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat arasında sürebilmektedir. Ameliyat sonrasının yaklaşık 3-4 gün sonrasında hasta sosyal hayatına yeniden dönebilir. Fakat alt göz kapağı ameliyatı operasyonları sonrası bu süre 1 haftayı bulabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Bantlar Nasıl Çıkar?

Ameliyat işleminden yaklaşık 3 gün sonra göz çevresindeki ödem gitgide azalmaya başlayacaktır. Bu durumlarda aktiviteler yavaş yavaş olmak kaydıyla artırılabilir. 4 gün ve sonrasındaki süreçte göz çevresinde bulunan bantlar hekim tarafından alınır.

Uygun görüldüğü takdirde ek bir destek yapılmadan hasta taburcu edilir. Fakat gerekli görüldüğü durumlarda göz bölgesi etrafına 2 gün süreyle küçük bir bant uygulaması da yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Morluklar Nasıl Geçer?

Ameliyat sonrasında oluşabilecek morluklar genellikle ilk haftanın sonuna doğru çözülür ve hasta iki hafta içinde rahatlıkla normal sosyal yaşantısına devam edebilecek düzeye gelir. Morluklar aşırı bir şekilde oluşmuş ise belirli bir süre buz kompresi uygulaması yapılabilir. Morluk belirtileri geçtikten sonra buz kullanımını kesmeniz uygun olacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Ameliyat sonrasında görülebilecek ödem ve şişkinlikler 1 haftanın sonlarına doğru ortadan kalkacaktır. Hasta ikinci haftalara doğru normal yaşantısına devam edebilecek düzeye gelecektir.

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır?

Operasyon sürecini atlattıktan sonra ameliyat gören bölgeyi temiz ve kuru tutmanız önemli olacaktır. Şişlik ve morluklara karşı belirli bir süre soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz. Buna ek olarak kuru gözleri önlemek amacıyla eczanelerden reçetesiz olarak temin edebileceğiniz göz damlaları ve göz kapaklarının sağlığı açısından merhem alabilirsiniz.

Yanınızda gazlı bez bulundurmanızda yararlı olacaktır. Size en faydalı gelecek olan ilaç zaman olacaktır. Belirli bir krem kullanmadan ne yapmanız gerektiğinize ameliyatı gerçekleştiren hekimden yardım almanız faydalı olacaktır. Size en doğru bilgiyi temin edecektir.

Göz Kapağı Ameliyatından Kaç Gün Sonra Banyo Yapılır?

Ameliyat görmüş olan bölgeyi yormadan dinlenmeniz en önemli süreç olacaktır. Göz kapağı işleminden yaklaşık 3 gün sonra göz bölgesine sert temas etmeden banyo uygulaması yapabilirsiniz.

Daha sonrasında bölgeyi kurutarak yeterli miktarda nemlendirmeniz yeterli olacaktır. Oluşabilecek her türlü yan etki durumlarında hekiminize başvurmanız önemli olacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatından Kaç Gün Sonra Makyaj Yapılır?

Ameliyatınızın üzerinden 5 gün süre ile işlem görmüş bölgenin etrafındaki kesilerin üzerine makyaj yapılmaması kesinlikle önerilir. Bu gibi durumlar işlem görmüş göz kapağına iltihap ve yan etki oluşturabilecek durumlara sokabilmektedir.

Fakat dilerseniz 3. günden sonra kesi bölgelerinin üzerine gelmeyecek şekilde göz çevresine ufak çaplı makyaj uygulaması yapılabilir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda hekiminize başvurmanız önemle rica olunur.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Şişlikler Ne Zaman Geçer?

Operasyon sonrasında oluşabilecek şişme, morarma veya ödem gibi komplike durumlar tamamen hastaya bağlı olmaktadır. Fakat genel olarak göz bölgesinde oluşabilecek şişlikler 3 ile 7 gün arasında geçebilmektedir. Kimi hastalarda orta derece olduğu gibi bazı durumlarda ileri derecede de şişlik oluşabildiği görülmektedir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Dikişler Ne Zaman Alınır?

Ameliyat bitiminde uygulanan dikiş işlemleri göz kapağı kıvırma içerisinde gizli olarak kaldığından ötürü fazla dikkat çekmezler. Uygulanan işleme göre emilen dikişler kullanılabilmektedir.

Emilen dikişler 8 ile 10 gün aralığında kendiliğinden çözünebilme özelliğini bulundurmaktadır. Fakat alınan dikişler bu günler arasında hekim tarafından alınması gerekmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Görme Bozukluğu Yaşar Mıyım?

Estetik operasyon sonrasında herhangi bir görme bozukluğu gibi durum kesinlikle yaşanmamaktadır. Kısa bir süreliğe mahsus olmak kaydıyla bulanık görme gibi durumlar oluşabilmektedir fakat bu geçici bir durumdur.

Göz Kapağı Ameliyatını Hangi Bölüm Yapar?

İşlem görmek istediğiniz göz kapağı operasyonlarını hastanenin plastik cerrah servisinden rahatlıkla görüşebilirsiniz. Seçecek olduğunuz hekimin tecrübeli ve bilgili olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Plastik cerrahından randevu alarak muayene aşamasından geçip alacak olduğunuz operasyona hekiminiz karar verecektir.

Göz Kapağı Operasyonundan Sonra Göz Kapağı Düşüklüğü Tekrarlar Mı?

Estetik ameliyat sonrasında göz kapağında düşüklük tekrarlaması gibi bir ihtimal kesinlikle bulunmamaktadır. Yapılan işlemler her zaman kalıcı olarak sonuçlar vermektedir. Fakat ilerleyen süreçte yaşlılık gibi durumlardan ötürü deformeler görülebilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatında Risk Var Mıdır?

Hemen hemen cerrahi operasyonlarının her birinde uygulama işleminden ayrı olarak belirli riskler bulunmaktadır. Fakat estetik müdahaleler daha fazla planlı ve programlı şekilde ilerlediğinden ötürü risklerin bulunması gibi bir ihtimaller oldukça düşük olmaktadır. En az şekilde risk almak açısından tecrübeli hekimler ve uygun sağlık birimlerinde işlem görmeniz faydalı olacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Duş Alınabilir Mı?

İşlem sonrasından 3 gün ardından sadece yüzü ve saçları yıkanacak şekilde duş alınabilmektedir. Göz kapaklarına su değdirmeden vücut ılık su ile yıkanabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır?

Göz kapağı ameliyatları genel olarak bölgesel uyuşturma adı verilen lokal anestezi çeşidi ile yapılmaktadır. Fakat hastaların isteği ile yarı uyutma veya tam uyutma gibi seçeneklerde tercih edilebilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Göz kapağı ameliyatı fiyatları, sadece üst göz kapağı ya da hem alt hem üst göz kapağı ameliyatı olmasına, anestezi şekline ve ek prosedürlere bağlı olarak değişmektedir. Göz kapağı estetiği ücretleri için muayene olmaya gelmeniz gerekmektedir.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.