Kol Germe Ameliyatı | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Kol Germe Ameliyatı

Yaşlılık, kilo alıp vermeler ve yerçekiminin etkisiyle kolun arka ve iç bölgesinde sarkmalar oluşabilir. Bu sarkıklığın ve koldaki birikmiş yağ dokusunun miktarına göre kol germe ameliyatı planlanabilir. Kol germe ameliyatı tek yapılabildiği gibi diğer vücut düzeltme ameliyatları ile de birlikte kombine olarak gerçekleşebilir.

Ameliyat Öncesi

Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak kol germe ameliyatlarımızda hastamızın durumuna göre doktorumuzla birebir görüşme sağladıktan ve muayenesi yapıldıktan sonra planlama yapıyoruz. Kol bölgesindeki birikmiş yağ dokusu ve sarkıklık kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden dolayı ciddi sarkması ve deformasyonu yoğun olan hastalarımız için tercih ettiğimiz ameliyatlarımızdandır.

Ameliyat

Ameliyat sabahında hastamızın çizimleri yapılarak ameliyat detaylarını tekrardan doktorumuzla görüşür. Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır, ortalama 2-3 saat sürmektedir. Koltukaltı bölgesinden aşağıya doğru yapılan bir kesi ile koldaki fazla olan yağlanma dokusu çıkartılır ve bu kesi bölgesi dikilir. Kol germe ameliyatı sırasında hastaya liposuction işlemi de uygulanabilir. Dikiş izi hareketli bölge olması ve yerçekimine bağlı olarak izin genişlemesini engellemek için hastamızın ameliyattan sonra 1 hafta kendisine dikkat etmesi gerekmektedir.

İyileşme

Ameliyat sonrasında hastanede 1 gece kalınır. Liposuction işlemi de kol germe ameliyatıyla uygulanabileceğinden dolayı hastamıza 4 ile 6 hafta arasında korse kullanılması önerilir. Ameliyattan sonra birkaç gün ağrılar hissedilmesi normaldir, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Ameliyattan sonra 2 ile 3 günlük hareketler kısıtlanabilir. 1 haftaya kadar normal günlük hayata dönülür. Spor gibi aktivitelere 6 hafta sonrasında başlanabilir.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.