Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı) | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Liposuction (Yağ Aldırma Ameliyatı)

Liposuction, zayıflatma ameliyatı olmayıp vücuttaki bölgesel yağ birikimlerinin özel bir vakum yardımıyla ya da enjektörle emilip vücuttan yağların uzaklaştırıldığı , kalan mevcut yağ hücrelerinin azaltıldığı cerrahi bir girişimdir. Vucudun kontürünü düzeltmeye yardımcı olan bir işlemdir. Liposuction işlemi ile vücuttan sadece yağlar yakılmaz, yağlar yakılırken o bölgenin gerginleştirilmesi de aynı anda yapılır. 1977 yılından beri özel kanüller yardımıyla yağları bulundukları bölgede yakmak, emmek ve vücudu bir miktar sıkılaştırmayı sağlamak mümkündür. Yağ aldırma operasyonlarında klasik liposuction yöntem yerini hasta için daha teknolojik ve güvenli cerrahi gerektiren daha konforlu sonuçlar yaratan Vaser Liposuction almaya başlamıştır. Vaser liposuction ince kanüllerle bölgesel yağlanmaların azaltılmasında yüz güldürücü sonuçlar yaratmaktadır.

Liposuction Hangi Alanlara Yapılır?

 • Çene altı
 • Yanaklar
 • Boyun
 • Kol üst iç yanı
 • Memeler
 • Göğüs
 • Karın
 • Bel kalça
 • Uyluk
 • Diz iç yanı
 • Bacak arkası

Vücut konturünü şekillendirmeye yardımcı olan ameliyatlarda da (karın germe, meme küçültme vb.) Liposuction tamamlayıcı işlem olarak tercih edilebilir.

Liposuction Ameliyatı Öncesi

Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak liposuction ameliyatı öncesinde hastamızla plastik cerrahi doktorumuzun birebir görüşmesini sağlayarak, hastamızın beklenti ve isteklerini öğrenip, cerrahımız hastamızın muayenesini yapıp liposuction yönteminin bir zayıflama ameliyatı olmadığı aktardıktan sonra, hastamızın liposuction işlemi için uygun olması durumunda birlikte bir planlama yapıyoruz.

Liposuction Ameliyatı

Ameliyat sabahında liposuction uygulanacak bölgelerin çizimleri yapılır. Liposuction ameliyatı anestezi uzmanın kontrolü altında Lokal anestezi ve sedasyon (damar yolu ile uyutma) kombinasyonu ile yapılabilir. Sınırlı küçük alanlarda sadece lokal anestezi de kullanılabilir. Ameliyat uygulanacak bölgeye göre ortalama 1 ile 5 saat arasında sürmektedir. Kanül deliklerinden yararlanarak alanlara bazen ameliyat sırasında özel ince borular (diren) konur, bu drenler vücut içinde biriken serumu boşaltmaya yarar.

Liposuction Ameliyatı Sonrası İyileşme

Liposuction ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir ve ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir. Ameliyat bitiminde hastaya özel korse giydirilir. Ameliyat sonrasında hastanın pansuman yapılır. Korse 4 ile 6 hafta arasında kullanılır. Liposuctionla yağ alınan bölgelerde morumsu renk değişiklikleri olabilir. Şişme, karıncalanma ve yanma hisseleri meydana gelebilir. Ameliyattan sonra 3. Haftadan itibaren bu durumlar kendiliğinden kaybolur. Liposuction uygulanan bölgeye girilen kanüllerin giriş delikleri 2-4 mm olmaktadır. Liposuction ameliyatının izleri de hastamızın derisine göre değişmekle birlikte 2-6 ay içinde belli belirsiz bir hale gelir. Ameliyat izleri göz ardı edilebilecek niteliktedir.

Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.