Meme Dikleştirme Ameliyatı | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dokuları değişik nedenlere bağlı olarak sarkabilir. Meme dokusunundaki bağlar zamanla gevşeyebilir. Meme dokusundaki sarkmalara; aşırı kilo alıp vermeler, emzirme ve yerçekimi gibi nedenler etki ederek meme dokusunun görüntüsünde uyumsuzluk olabilir. Bunların sonucunda bayanların bedeninde rahatsız oldukları, içi boş ve sarkık bir meme görüntüsü meydana gelebilir.

Ameliyat Öncesi

Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak, meme dikleştirme ameliyatımızda da önceliğimiz hastamızla birebir görüşme yaparak bu ameliyatı neden olmak istediğini cerrahımıza açıkça belirtmesini istiyoruz. Plastik cerrahı doktorumuz , hastamızın beklenti ve isteklerini öğrenir, hastamızı muayene ettikten sonra ameliyatın detaylarını birlikte tartışarak ortak bir planlama yaparlar.

 

Ameliyat

Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında hastanemizde plastik cerrahi doktorumuz tarafından yapılır. Ameliyat sabahı hastamızın çizimleri doktoruyla birlikte karar verilen vücut ölçülerine en uygun meme dokusunu oluşturmak amacıyla özenle yapılır. Sarkmış olan meme dokusu vücut kontürüne göre yeniden şekillendirilir, memedeki fazla deri çıkartılır. Meme ucu olması gereken yere getirtilir. Ameliyat ortalama 1,5-2 saat sürer. Meme dokusunun sarkıklık derecesine göre değişik şekillerde iz kalır. Ameliyat tekniği olarak ters T tekniği kullanılır. Memede iz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. İzler başlangıçta belirgin görünürken, zamanla daha belirsiz hale gelir.

Ameliyat Sonrası İyileşme

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Ameliyat sonrasında hastamız hastanede 1 gece dinlendirilir. Ağrı minimal derecede olup çok sorun yaratmaz. Meme başı omuz kaslarına bağlı olduğundan dolayı ameliyattan sonra birkaç gün kol bölgesi hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Meme dokusuna özel bir sütyen giydirilir. Sütyenin 4ile 6 hafta arasında kullanılması gerekir. Ameliyat sonrasında erken dönemde memede şişlik olması, meme başında hissizlik ve deri üzerinde renk değişimi olabilir. Kısa sürede bu değişiklikler kendiliğinden kaybolur. Hastamız 3-4 gün içerisinde işine dönebilir. 3 ay kendisini zorlayacak spor yapmaktan kaçınması istenir. Yeni şekillenmiş meme dokusunun kalıcılığı uzun süre devam eder ancak aşırı kilo alıp vermeler, emzirme, yerçekimi ve devam eden yaşlanma sürecine bağlı olarak deformasyonlar olabilir. Meme dikleştirme ameliyatımız, hastamızın ruh sağlığını olumlu etkileyen ve kendine özgüvenini arttırdığı plastik cerrahi doktorumuz tarafından sıklıkla yapılan cerrahi bir prosedürdür.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.