Popo Büyütme Ameliyatı | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Popo Büyütme Ameliyatı

Popo büyütme ameliyatı; poponun büyütülmesi, şekillendirilmesi ve daha dolgun bir görünüm kazandırılması amaçlarıyla yapıla estetik operasyon türü olarak bilinmektedir. Özellikle de son zamanlarda en çok tercih edilen estetik müdahalelerden birisi olan popo büyütme, aynı zamanda kalça estetiği ya da brezilya poposu gibi isimlerle de anılmaktadır. Popo büyütme ameliyatıyla; kalçanın daha doğru bir pozisyonda olması, poponun daha kıvrımlı ve dik bir görünüm kazanması ve dolayısıyla estetik açıdan daha güzel görünmesi hedeflenmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatı Nedir?

Popo büyütme estetiği genel yanılgının aksine yalnızca poponun büyütülmesini kapsayan ve amaçlayan bir estetik müdahale değildir. Kalçanın daha vurgulayıcı ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamak, şekil bakımından düzeltmelerin yapılmasıdır. Bu noktada estetik müdahale ile hedeflenen durum; popodaki hacmin yeniden ve kontrollü bir şekilde dağıtılması, özellikle de gereksiz bölgelerdeki hacmin taşınarak daha kıvrımlı bir görüntü elde edilmesidir.

Popo büyütme ameliyatı olmak isteyen kişilerin basen, karın ve iç bacak gibi bölgelerde fazla yağları mevcutsa bu yağlar alınır ve istenilen bölgelere taşınır. Bu noktada enjeksiyon yöntemi kullanılarak kontrollü bir şekilde yerleştirme yapılır ve estetik görünüm kazandırılır. Fakat popo büyütme ameliyatı olmak isteyen kişide fazla yağ gibi bir durum söz konusu değilse silikon implantlar tercih edilecektir. Bu noktada her iki yöntemin uygulanabilmesi için poponun hacmini tamamıyla kaybetmemiş olması gerekmektedir. Aşırı sarkmış, şeklini tamamen kaybetmiş popolar için bu yöntemler tek başına yeterli olmayacaktır. Bu tip durumlarda farklı yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir.

Popo Büyütme Ameliyatı Neden Yapılır?

Kalça büyütme ameliyatı genel olarak iki amaç hedeflenerek yapılmaktadır. Bu amaçlar şu şekildedir;

Popo bölgesindeki hacmin arttırılması; daha çıkık, belirgin, göze hoş gelen ve doğal görünümlü bir poponun oluşturulması.

Popo şeklinin yeniden düzenlenmesi için yapılmaktadır. Poponun daha kıvrımlı bir görüntüye kavuşturulması estetik açıdan daha hoş bir görünüm kazandırır. Şekillendirme bel ve bacak bölgesini de kapsayacak şekilde gerçekleştirilir. Böylelikle çoğu kişinin ameliyat sonucunda sahip olmak istediği kum saati görünümü elde edilmiş olur.

Popo şeklinizden memnun değilseniz ve bu konuda aklınızda sorular varsa Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi doktorlarından bu konuda yardım alabilir ve hayalinizdeki popoya kavuşabilirsiniz.

Popo Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme ameliyatı son derece pratik bir estetik müdahale olması ve günlük hayata geri dönüşün oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gibi nedenlerden dolayı son zamanlarda sıkça tercih edilen bir estetik müdahale olarak dikkat çekiyor. Ameliyat öncesinde herhangi diyet uygulanması ya da ilaç kullanımı gibi gereksinimlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Popo büyütme ameliyatı olmaya karar verildikten sonra ilk olarak uzman hekimle birlikte planlama yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki başarılı ve bireyin sonuçlardan memnun olacağı bir estetik operasyon için gerçekçi, vücuda uygun hedeflerin belirlenmesi gereklidir. Vücut yapısına uygun, vücut hatlarına uyum sağlayacak bir görünüm kazandırılması planlanmalı ve bu doğrultuda hangi bölgeden yağ alınacağı ve hangi bölgelere enjekte edileceği gibi konularda netlik sağlanmalıdır. Popo büyütmek için uygulanan estetik cerrahi, genel anestezi altında yapılmaktadır.

Popo büyütme ameliyatı esnasında ilk olarak daha önceden belirlenmiş olan karın, basen ya da iç bacak gibi bölgelerde bulunan fazla yağlar alınır. Alınan yağlar bir takım özel işlemlerden geçirildikten sonra yine daha önceden belirlenmiş bölgelere enjekte edilir. Yağ alınan bölgede sağlanan incelme ve yağ aktarılması sonucunda daha hacimli bir hale gelen popoyla birlikte birçok kişi tarafından ideal görünüm olarak kabul edilen kum saati görünümü elde edilebilmektedir. Yağlar enjekte edilen bölgelere tutunarak yaşamaya devam ederler ve bölgenin şekillenmesini sağlarlar. Bu noktada yağ dokusu bölgeye katmanlı olarak aktarılması sağlanır ve bu sayede istenilen dokunun uzun süre boyunca korunması hedeflenir.

Eğer popo büyütme ameliyatı olacak kişinin vücudunda yeteri kadar yağ yoksa bu noktada farklı yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir. Hedeflenen popo görünümünün elde edilmesi için silikon implant uygulanması gerekecektir. Silikon implantlar kas zarının altına, kas içine ve kas altı bölgelerine yerleştirilebilir. Derinin altından fark edilmesi gibi bir durum söz konusu olmayan silikon implantlar ağrı ya da batma hissi gibi şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olmazlar.

Popo Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genel anestezi uygulandıktan sonra gerçekleştirilen popo büyütme ameliyatı genel olarak 1 – 1,5 saat kadar sürmektedir. Fakat bazı durumlarda ameliyatın daha uzun sürmesi gibi durumlarda meydana gelebilir. Ameliyat süresi tamamen yapılacak işlemlere ve kişiye göre değişiklik göstermektedir. Popo büyütme operasyonu 18 yaşını doldurmuş, herhangi bir ciddi sağlık problemine sahip olmayan, vücut kitle endeksi normal değerler aralığında yer alan her bireye uygulanabilmektedir. Genel itibariyle etkili sonuçların alındığı popo büyütme ameliyatında komplikasyon gelişmesi gibi olumsuz durumların gerçekleşme ihtimali ise son derece düşük olarak kabul edilmektedir.

Popo Büyütme Operasyonu Sonrası

Popo büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci genel olarak hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Operasyonun ardından 2 haftalık süre boyunca kişilerin özel olarak hazırlanmış korseleri takması gerekmektedir. Ayrıca yine bu 2 haftalık süreç içerisinde popo bölgesinde baskı oluşturacak davranışlardan kaçınılması da son derece önemli bir konu olarak dikkat çekmektedir. Popo estetiği olan kişiler bu süreçte poponun üstüne oturmak ya da sırtüstü yatmak gibi davranışlardan kaçınmalıdır. Bu süreçte yüz üstü yatılmalı ve popo bölgesindeki baskıyı azaltmak amacıyla bacakların ve karnın altına küçük yastıklar konulmalıdır. Ayrıca yine aynı şekilde popoda baskı oluşturacak olan eğilme – kalkma gibi aktiviteler esnasında dikkatli davranılmasında da fayda vardır.

Poponun tam istenilen şekil alması için bölgeye aktarılan yağın, bölgede hali hazırda bulunan yağ dokusuyla bütünleşmesi gerekir. Bunun içinde belirli bir süre geçmesi gerekir. Poponun tam şeklini alması birkaç ay sürecektir.

Sıkça Sorulan Sorulanlar

Popo büyütme ameliyatı sonrası ağrı olur mu?

Popo büyütme ameliyatının yapılmasını takriben ilk birkaç günlük süre içerisinde bölgede ağrıların oluşması normaldir. Bu durumda kaygılanmaya gerek olmamakla birlikte söz konusu ağrılar oldukça kolay bir şekilde kontrol altına alınabilmektedir. Ayrıca yine işlem yapılan bölgede morluk ve kızarıklıkların ortaya çıkması da olasıdır. Popo büyütme ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra rutin hayata dönülmesi mümkündür. Fakat yine de bir süre boyunca temkinli davranmakta da fayda vardır. Diğer yandan bireyler, doktorun söylediği talimatları birebir uygulamalıdırlar. Bu sayede hem gelişebilecek bir komplikasyon önlenmiş olur hem de istenilen sonucun tam anlamıyla alınması kolaylaştırılır.

Popo büyütme operasyonu kalıcı mıdır?

Bu noktada kalıcılık hangi yöntemin kullanıldığına bağlıdır diyebiliriz. Silikon implantlar kullanılarak yapılan müdahalelerde kalıcılık oranı çok daha yüksektir. Fakat yağ enjeksiyonu tekniğinde ameliyattan 2 yıl kadar sonra eklenen yağ dokusunda kayıpların oluştuğu görülebilmektedir. Bu noktada elde edilen görüntü tamamen kaybolmasa da kısmen bozulabilmektedir. Bu nedenle ameliyatın belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekebilir.                                   

Popo büyütme ameliyatı iz bırakır mı?

Estetik amaçlı bir ameliyat olan popo büyütme ameliyatında kişiler doğal olarak, estetiğin bozulmaması adına bölgede iz kalmamasını istemektedir. Yanlış bir yöntem izlenmediği ve yanlış bir teknik uygulanmadığı takdirde bölgede iz kalması söz konusu değildir. Estetik yapılan bölge son derece doğal duracak ve dışarıdan görülebilecek herhangi bir iz oluşmayacaktır. İlk süreçte bazı izler ve morluklar görülüyor olsa da zamanla kendiliğinden yok olacaktır.

Popo büyütme ameliyatı fiyatları ne kadar?

Popo büyütme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.