Prostat Büyümesi Tedavisinde Thulium Lazer/ ThuLEP Tekniği | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Prostat Büyümesi Tedavisinde Thulium Lazer/ ThuLEP Tekniği

En güncel lazer tiplerinden biri olan ve özellikle Benign Prostat Hiperplazisi (BPH) olarak da bilinen iyi huylu prostat büyümesinin tedavisinde tercih edilen yöntemlerden biridir. Thulium Lazer kullanılarak yapılan endoskopik prostat enükleasyon işlemi ise ThuLEP olarak adlandırılır ve diğer yöntemlere göre birçok avantaja sahiptir.

Thulium Lazer Nedir?

Yaşlanma ve erkeklik hormonlarının etkisiyle büyümeye açık bir organ olan prostat, erkeklerde idrar torbası (mesane) çıkışında yer alır ve içerisinden idrar kanalı geçer. Söz konusu büyüme ile beraber prostatın içerisinden geçen idrar kanallarında sıkışma ve kitle oluşumu görülmektedir. Bu da hastaların idrara çıkarken bazı sorunlar yaşamasına neden olur. Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi bünyesinde kullanılan thulium lazer teknolojisi ile prostat büyümesi tedavisini gerçekleştirmek mümkündür.

Thulium Lazer Teknolojisinin Kullanıldığı Hastalıklar

Thulium lazer üroloji dalında birçok farklı hastalığın tedavisinde tercih edilmektedir ve teknolojinin kullanıldığı hastalıklar şu şekildedir;

  1. BPH olarak da bilinen iyi huylu prostat büyümesinin endoskopik tedavisinde prostat boyutunda herhangi bir alt ya da üst sınır olmadan tercih edilir.
  2. Mesane tümörlerinin endoskopik olarak çıkarılması ya da evrelemesi aşamasında kullanılır.
  3. Böbrek toplayıcı sistem içerisinde yer alan üst üriner sistem tümörlerinin çıkarılması veya evrelemesi için tercih edilir.
  4. Thulium Dust adı verilen ve Thulium Lazer üzerinde geliştirilen  yeni teknoloji sayesinde mesane, üreter ve böbreklerdeki taşlara da taş kırma işlemi yapılabilmektedir.
Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.