Ağız ve Diş Sağlığı - Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Ağız ve Diş Sağlığı problemleri kişinin gündelik yaşantısını ciddi anlamda problem oluşturabilir ve dişlerden kaynaklanan estetik sorunlar kişilerin hayatını olumsuz etkileyebilir.

Hürrem Sultan Hastanesi’nde Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’ndeki uzman hekim kadromuz; diş hekimliği kapsamında yer alan bütün ağız ve diş hastalıklarını, hasta odaklı hizmet anlayışıyla ve kaliteli bir modern teknoloji ile tedavi etmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Tedavi Hizmetleri

Ağız ve Çene Cerrahisi

Gömülü yirmili yaş dişlerinin ameliyatlarında, çene çıkıklarında, çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde oluşabilen ve gelişebilen kist operasyonlarında, implant tedavilerinde, kanal tedavilerinde ve bunun gibi cerrahi operasyon gerektiren tüm işlemler Ağız ve Çene Cerrahi bölümümüzde gerçekleştirilmektedir.

İmplant Tedavisi

Çeşitli sebeplerle kaybedilen dişlerin yerine hem dişlerin estetiğini hem de fonksiyonelliğini sağlaması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen diş kökü ile dişin yapay olarak konulması işlemidir.

Kist operasyonları

Diş kistleri, dişlerin kökünde veya çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde oluşan patojen yapılara denir.

Son derece zararlı olabilen ve geç fark edildiğinde çene kemiğinde ciddi deformasyonlara sebep olabilen diş kistleri, erken fark edilirse dişin yerinden çekilmesi ile birlikte diş kökü yeterli derecede temizlendiğinde tedavisi mümkün olmaktadır.

Eğer diş kisti temizlenmez veya geç fark edilirse zamanla çene kistine dönüşerek çene kemiğini tahrip edecek ve çene kemiğinin bozulmasına neden olacaktır.

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Kanal tedavisi olarak bilinmektedir. Kanal tedavisi diş kökünün zarar görmesiyle oluşan, herhangi bir sebebe bağlı olarak diş dokusunun çürümesini veya enfekte olmuş dişi kurtarmayı amaçlayan bir tedavidir.

Ortodonti

Bu bölümümüz, diş çarpışıklıklarının düzeltilmesini, diş ve çenede alt ve üst çenelerin birbirleri ile ilişkilerindeki bozuklukları tedavi ederek size estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlamaktadır.

Protez

Bir veya daha fazla dişin kaybedilmesiyle oluşan herhangi bir dolgu işlemi ile kurtarılamayacak çürük dişlerin yerine ağız sağlığını, estetiğini ve mevcut dokuların sağlığını korumak amacıyla, dişin görevini üstlenmiş   dişlere protez diş denir.

Pededonti (Çocuk Diş Hekimliği)

0-13 yaş grubu çocuklarının ağız ve süt dişlerinin gelişiminin takip edilmesinde, çürük süt dişlerinin tedavisi gibi çocuk diş problemleriyle ilgilenmektedir.

Bleaching (Diş Beyazlatma)

Dişlerimizde sararmaya sebep olan sigara, kahve, gazlı içecekler, yiyecekler tüketimine ve kalıtsal sebeplere bağlı olarak koyulaşmış dişlerin renginin açılması işlemine denir.

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Diş eti hastalıklarının temel sebebi dişler yeterince temizlenmediğinde ve fırçalanmadığında diş yüzeyinde bakteri plağı oluşturmakla birlikte, beslenme, sigara, kullanılan ilaçlar ve çeşitli hastalıklarla beraber diş eti sağlığını etkilemektedir. Diş eti hastalıklarının erken teşhisi ve müdahalesi ile birlikte herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden tedavisi mümkün olmaktadır. Başlangıç diş eti hastalıklarında ilk olarak kök yüzeyi  ve diş temizliği yapılarak, ağız temizliğine dikkat edilmesi konusunda eğitim verilir. Böylelikle diş yüzeyinde oluşan zararlı bakteriler ortamdan uzaklaştırılarak, diş etinde oluşan iltihaplanmayı azaltmak veya ortadan kaldırmak hedeflenir.

Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif diş tedavisi, bireyin estetik açıdan daha güzel bir gülüş yakalaması için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Estetik açıdan hassas olan bireyler için Restoratif Diş Tedavisi uygulanmalıdır. Estetik değeri olduğu kadar genel sağlık açısından da diş etlerinde sorun yaşayan bireylerde, diş yüzeyinde oluşan kalıcı lekelenmelerde , yetişkinler için koruyucu tedavi yöntemlerinde ve çeşitli tedavilerde ağız ve diş muayenesi sonuçları göz önünde bulundurularak uygun tedaviye karar verilir.

Ağız ve Diş Sağlığı Neden Önemli?

  • Ağız ve dişlerin sağlıklı olması estetik açıdan hoş bir görünüm vererek kişinin konuşma ve tebessümünde daha rahat davranmasını yardımcı olur.
  • Beslenme sonrası ağızda ve dişlerde kalan artıklar düzenli şekilde temizlendiği takdirde diş aralarında kalan artıklardan arındırılmış olup hem çürümeye hem de ağız kokusuna engel olunmuş olunur.
  • Dişeti hastalıkları sonucu oluşan bakterilerden dolayı kalp-damar hastalıklarına yakalanma oranı riski artar.
  • Diş eti hastalıkları, diyabetli kişiler arasında en sık görülen hastalıktır.
  • Diş eti hastalığı, ağız kokusu, diş kaybı, çürük ve çeşitli ağız enfeksiyonları riskini arttırır.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.