Saç Ekimi | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Saç ekimi, saç dökülmesi veya seyrelme gibi saç kaybı sorunlarıyla karşılaşan kişilerin kalıcı çözüm olması adına başvurdukları doğal ve kalıcı bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Saç kökünün zayıf olduğu ve kelliğin başladığı alanlara genellikle ense bölgesinde yer alan sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesine saç ekimi denir.

Saç ekim işlemi kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekim işlemi mikro cerrahi bir operasyon olduğundan bu alanda uzman ve deneyimli doktorlar tarafından hastane ortamında yapılması daha doğrudur.

Saç ekiminde amaç, yapılan tıbbi uygulamalarla doğal saçlı görünüme kavuşturmaktır.

En sık kullanılan yöntemler ise;

  • DHI
  • FUE

karşımıza çıkar.

DHI: Direct Hair Implantation yani “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelen bu yöntemle greft denilen saç köklerinin “choi” isimli medikal kalemle toplanarak ve tekrar bu kalemle cilt üzerinde herhangi bir kesi veya kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.  En çok bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, bu özel kalem sayesinde işlem tek seferde yapılarak konfor ve kolaylık sağlamış olur.

FUE: Folikuler Ünite Ekstrasyonu denilen bu yöntemde ise lokal anestezi yapılarak saç köklerinin özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınıp saçsız alanlara ekilmesidir.

  • FUE yöntemiyle saç kökleri alınırken ve ekilirken doğal sonuçlar ortaya çıkaran bir ekim yöntemdir.
  • FUE yönteminde, saç ekim işlemi mikro aletlerle gerçekleştirildiğinden FUD tekniğine oranla daha doğal sonuçlar elde edilir.
  • Bu teknikle yapılan ekim işlemi sonrası ağrı, iz veya dokuda his kaybı söz konusu değildir.
  • Ense bölgesinden alınan saç kökleri aynı zamanda kaş, sakal ve bıyık transferinde de kullanılabilmektedir.
  • FUE tekniğinde iyileşme süreci çok kısa olduğundan ekim operasyonu sonrasında normal hayata dönüş çok daha hızlı olmaktadır.
  • Daha önce saç ekimi gerçekleştirmiş fakat grup saçların çıktığı vakalarda bu yöntemle revizyon operasyonları gerçekleştirilebilmektedir.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.