arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al

Ozon Aşısı ile Gripten Korunmak Mümkün

Ozon aşısıyla, yani minör otohemoterapi yöntemiyle bağışıklık sistemi uyarılır ve vücudun hastalıklara karşı direnci artar. Hastadan alınan kan mikroptan arındırılmış koşullarda ozona dirençli özel bir enjektörde ozonla karıştırılır. Karışım hastanın kasına enjektörle uygulanır. Ozonlanmış kan enjeksiyon bölgesinde lokal uyarıyı başlatır ve böylece vücudun savunma sistemi harekete geçer.

Ozonlanmış Kan Vücudun Savunma Sistemini Nasıl Harekete Geçirir?

Damar içerisinde olması gereken kan ozonlanmış olarak kas içine verilince vücut tarafından önce yabancı olarak algılanır ve savunma sistemi harekete geçer. Savunmayla görevli vücut hücreleri tarafından yabancı kabul edilen kan kontrol edilir. Vücudun bu kanın yabancı olmadığına karar vermesine dek geçen sürede ise bağışıklık sistemi uyarılmış olur. Böylece vücut bir nevi savunma tatbikatı yapmış olur.

Ozon aşısı, yani minör otohemoterapi yöntemine “aşı” denmesinin sebebi bu uygulamanın sadece virüslere karşı değil aynı zamanda bakteriyel hastalıklara karşı da vücudun direncini arttırmasıdır. Ozon aşısı bağışıklık sistemini uyanık tutmak için haftada bir yapılabilir.

Minör Otohemoterapi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Akne vulgaris (Yaygın akne, fronküloz)
Allerjik durumlarda,
Kanser tedavisinde yardımcı olarak,
Bağışıklık sistemini uyarma amaçlı.

Paylaş: