arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al

Lazer Epilasyon

Alexandrıte Lazer
Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

İğneli Epilasyon
İğneli epilasyon 100 yılı aşkın süredir uygulanan; ince sarı ve beyaz kıllarda etkili olan en eski epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde özel, ince ve yumuşak bir iğne ile kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı, tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. Uygulama sırasında ağrı duyulmaz, hafif bir ısı hissedilir.

Işık dolgusu

Göz altı dokularına yayılan ışık dolgusu birçok sorunu ortadan kaldırır ve göz altı uygulamaları için geliştirilmiştir. Işık dolgusu adı içeriği nedeniyle verilmiştir; göz etrafından gelen ışığı yansıtır, cildi parlaklaştırır ve gençleştirir. Işık dolgusu, içerisinde sekiz aminoasit, hyalüronik asit, üç antioksidan, mineral, vitamin ve lokal anestezik bulunan bir jeldir ve bu nedenle uygulama sırasında ağrıya neden olmaz. İçerdiği maddeleri hücresel düzeyde yapılanmaya neden olur ve bu nedenle, parlaklık ve gençleşme etkileri gözlenir.

Dolgu

Cerrahi olmayan estetik uygulamaları arasında, yüz dolgusu, gençleşmeye olanak tanıması ve kısa sürede daha az kırışıklık sağlaması nedeniyle önemli bir yere sahiptir. Dolgu enjeksiyonları, yanaklarda, elmacık kemiğinde ve temporal bölgede yaşlanmanın yol açtığı kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur ve hacim kaybını ortadan kaldırır. Böylece, daha diri ve genç bir görünüme sahip olursunuz.

Botoks

Botulinum toksini veya Botoks olarak adlandırılan bu madde toplum tarafından düşünüldüğünün aksine bir zehir değildir. Plastik cerrahi söz konusu olduğu müddetçe, burun sırtı, kaşların arasındaki bölge ve göz etrafında mimik kaslarının neden olduğu çizgilerin azaltılmasında kullanılır ve aşırı terleyen alanlarda terlemeyi azaltır.

Botoksun faydaları nelerdir?

Mimik kaslarımızı yıllar boyunca kullanmanın sonucu olarak yüzümüzde derin çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildin derinindeki kasları gevşeterek kırışıkları yatıştırmak ve hafifletmek mümkündür. Kasların gevşemesi daha fazla kırışık oluşmasını engeller.

Fraksiyonel Lazer

Bu lazer sistemi, etkisi kanıtlanmış lazer sisteminin yüksek enerjisi, uygulandığı yerde yarattığı ısı ve koagülasyon ve doğal yara iyileşmesini ve kollajen sentezini tetiklemesi sayesinde yeni ve sağlıklı doku oluşumuna neden olur. Fraksiyonel lazer teknolojisi, kollajenin bulunduğu alanları sıkılaştırırken takip eden dönemde kollajen üretimini de artırır. Bu nedenle, daha diri görünümlü ve sıkılaşmış bir cilt, nedbe izleri ve lekeler ile ince kırışıklıklarda azalma elde edilir.
Fraksiyonel lazer, kişinin ihtiyacına ve sorununa göre cilt yenilemesi ve uyarılması, kırışıklık tedavisi ve akne skarı ve çatlak tedavilerinde kullanılabilir.

Selülit Tedavisi

Selülite, yapısal değişiklikler sonucunda yuvarlak kabarık yapılar şeklindeki yağ hücresi oluşumu neden olur. Cilt altındaki su birikimi başlangıçta portakal kabuğu görüntüsüne yol açar. Gelecekte kılcal damarların şişmesine ve görünür hale gelmesine yol açar. Kendini genellikle belin altındaki bölgede, bacaklarda ve alt bacakların arka bölümünde gösterir. Selülit üst vücutta kendini kolların arka tarafında gösterebilir.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorum aydınlatma metnini okudum anladım.