Uyluk (Bacak) Germe Ameliyatı | Hürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Uyluk (Bacak) Germe Ameliyatı

Aşırı kilo alıp verme, yaşlanma, doğum gibi etkenlere bağlı olarak uyluk bölgesinde deri gevşemesi ve sarkan deri meydana gelir. Bacak bölgesinde, fazla deri ve yağ dokusunun çıkarılıp, üst bacak bölgesi gerilerek yapıldığı cerrahi bir prosedürdür.

Ameliyat Hazırlığı

Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak uyluk germe ameliyatını planlarken ilk aşamada hastamızın bu ameliyatı neden istediğini öğreniyoruz. Uyluk germe ameliyatı sonrasında kasık bölgesinde izler oluşacağından, ciddi derecede sarkmaları olan hastalarımız için tercih ettiğimiz cerrahi girişimlerdir. Plastik cerrahi doktorumuz hastamızın tıbbi geçmişini öğrenir, bu ameliyattan beklenti ve isteklerini açık bir şekilde hastamız anlatır, muayenesini yapar, ameliyat risk ve detaylarını hastamızla görüştükten sonra birlikte planlama yapılır.

Ameliyat

Ameliyat sabahında hastamızın çizimleri yapılır. Ameliyatımız genel anestezi altında yapılır, ortalama 1.5 ile 2 saat sürmektedir. Kasık bölgesinden arkaya doğru yapılan bir kesi ile sarkan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Ameliyat sonrasında kasık bölgesi ve arkaya doğru uzanan bir kesi izi kalır.

İyileşme

Uyluk germe ameliyatı sonrasında hastanede 1 gece kalınır. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün hissedilen ağrılar normaldir, ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Uyluk bölgesinde ciddi sarkması ve yağlanmış dokusu olan hastalarımız için Plastik Cerrahi doktorlarımız tarafından tercih ettiğimiz ameliyatlarımızdandır. Ameliyat bölgesi hareketli bölge olduğundan ve yer çekimine bağlı olarak dikişler genişleyebilir. Ameliyattan sonra hastaya bacak bölgesini destekleyen korse giydirilir ve ortalama 4 ile 6 hafta arasında kullanılması önerilir. Ameliyat sonrasında 2 ile 3 gün günlük aktiviteler kısıtlanabilir. Spor ve ağır egzersizlere 6. haftadan sonra başlanabilir.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.