Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023 | Hürrem Sultan HastanesiHürrem Sultan Hastanesi
arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Covid Testleri bilgi al
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Randevu Al

Saç Mezoterapisi

Günümüzde saç dökülmesini ortadan kaldırmak ya da azaltmak için birçok yöntemin kullanıldığından söz edebiliriz. Saç mezoterapisi de hem kadın hem de erkeklerde görülen saç dökülmelerini engellemek ve saç köklerinin güçlenmesini sağlamak için tercih edilen bir yöntem olarak biliniyor. Saç dökülmesi bireyden bireye farklılık gösterse de genetik faktörler, hormonal bozukluklar, stres ya da ilaç kullanımı gibi nedenlere bağlı olarak oluşum göstermektedir. Saç tellerinin ve saç derisinin sağlığı açısından saç dökülmesinin erken teşhis edilmesi son derece önemli bir nokta olarak dikkat çekmektedir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi en basit tanımıyla çeşitli mineral ve vitaminlerin mikroenfeksiyon tekniği kullanılarak saçlı deriye uygulanması işlemidir. Bu teknikte saç ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin, amino asitler ve keratin derinin altına küçük iğneler vasıtasıyla enjekte edilir. Bu sayede saç kökleri güçlendirilir ve saç dökülmesinin önüne geçilir. Ayrıca aktif olmayan saç hücreleri de uyandırılır ve bu sayede yeni saç oluşumu da sağlanmış olur.

Saç mezoterapisi uygulaması ile saç derisinde oluşan kepekler, saç dökülmesi, kellik ya da saçların incelmesi gibi birçok olumsuz durum ortadan kaldırılabilir. Saçlar başta çinko, hyaluronik asit ve bakır başta olmak üzere birçok mineral ve vitamine ihtiyaç duymaktadır. Tüm bu vitamin ve mineralleri içeren özel karışım sayesinde sağlıklı bir saç ve saç derisi yapısına sahip olmak mümkündür. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen saç mezoterapisi sayesinde saç yapınızı güçlendirebilir ve saçlarınızı herhangi bir olumsuz duruma karşı güçlü hale getirebilirsiniz.

Eğer sizde saçlarınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi doktorlarına danışabilir ve sizin için uygun olması durumunda saç mezoterapisi işlemi yaptırabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkartır mı?

Saç mezoterapisi uygulaması aktifliğini kaybeden saç hücrelerini uyandırır ve bu bölgelerde tekrardan saç oluşumu görülmesini sağlar. Ayrıca bu yöntemle saç derisindeki kan dolaşımı da hızlandırıldığı için tüm saç hücreleri daha sağlıklı bir hale gelir ve saç dökülmesi de mümkün olan en az seviyeye indirgenir. Uzman dermatologlar tarafından da sıklıkla önerilen bu teknik sayesinde kısmen de olsa saçları yeniden çıkartmak mümkündür. Özellikle de saç mezoterapisi uygulamasından sonra ortaya çıkan farklar gözle görülür nitelikte olacaktır.

En iyi sonucun alınabilmesi adına saç mezoterapisinin eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması, ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir. Saç köklerinin gerekli mineral ve vitaminlerden mahrum kalması durumunda başta saç dökülmesi olmak üzere birçok olumsuz sonuç ortaya çıkacaktır. Bu sorunların önüne geçmek ve daha sağlıklı bir saç yapısına sahip olmak için en iyi yöntemlerden bir tanesi de saç mezoterapisi olarak öne çıkmaktadır.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Saç mezoterapisi yaptırdıktan sonra bireyler, günlük yaşantılarına herhangi bir sıkıntı yaşamadan dönebilmektedir. Saç mezoterapisi cerrahi bir işlem olmayıp, ağrısız bir şekilde tamamlanabilmektedir. Ayrıca herhangi bir ciddi yan etkisinin de olmadığını söylemek mümkün. Fakat uygulama yapılmasının ardından saç derisinde kızarıklık ve morluklar ortaya çıkabilmektedir. Bu, gayet normal bir durum olarak kabul edilmektedir. Bu yan etkiler genellikle çok kısa bir süre içerisinde tamamen ortadan kaybolmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisinde saçın ihtiyaç duyduğu bileşenler, mikro uçlu iğnelerle saç derisinin 2 ile 4 mm altına enjekte edilir. Sağlıklı bir saç yapısı için gerekli olan mineral ve vitaminler; kalsiyum, potasyum, demir, bakır, çinko, minoxidil, magnezyum, biotin, A vitamini ve C vitamini gibi bileşenler karışımda yer almaktadır. Bu karışım deri altına enjekte edilir. Böylelikle bölgedeki kan akışı hızlandırılır ve beslenir. Bunun sonucunda bölgede yeni saç hücrelerinin oluşumu desteklenir ve zayıflan saç hücreleri daha güçlü hale gelir.

Saç mezoterapisi uygulaması öncesinde saçın derisi buhar banyosu yöntemi kullanılarak yumuşatılır. Böylece gözenekler açılır ve saç derisi uygulama için hazır hale gelmiş olur. Kişiye özel olarak hazırlanan karışım, herhangi bir acı hissedilmeden saç derisine uygulanabilmektedir. Her saç derisinde ihtiyaç duyulan bileşenler farklı olabilmektedir. Bu nedenle uzman hekim kişiyi muayene eder ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu bileşenlere yönelik bir karışım hazırlar. Kişiye özel olarak hazırlanan karışım, yine kişiye özel olarak belirlenen planla saç derisine enjekte edilmektedir.

Saç Mezoterapisi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç mezoterapisi süresi kişiye göre farklılıklar gösteriyor olsa da genel olarak 7 – 11 seans aralığında sürmektedir. Tedavi, saç yapısının durumuna göre farklılık gösterecektir. Saç dökülmesini ortadan kaldırmak için uygulanan tedavilerde başta yoğun uygulamalar yapılırken daha sonrasında koruma amaçlı uygulamalar gerçekleştirilir. İlk seanslar haftada bir defa şeklinde uygulanırken daha sonrasında aylık periyotlarla uygulama yapılmaya başlanır.

Tedavi tamamen sona erdikten sonra ise saç köklerinin korunması ve saç sağlığının desteklenmesi amacıyla yılda bir ya da iki seans şeklinde koruma uygulamaları yapılabilmektedir. Saç mezoterapisinde her seans ortalama olarak 40 – 50 dakika kadar sürmektedir. İlk seanslarda kişinin saç derisi analizi yapılırken daha sonrasında kişiye özel tedavi planı oluşturulur. Saç mezoterapisi ile birlikte saçlar 5 – 6 aylık bir süreç içerisinde gür ve sağlıklı bir hale gelmektedir.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Saç mezoterapisi etkileri genel olarak ilk 4 – 5 seansın ardından görülmeye başlanmaktadır. Hatta birçok kişide yalnızca ilk seansın yapılmasının ardından gözle görülür sonuçların elde edildiğini söylemek de mümkündür. Saç derisinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanmaya başlaması ile birlikte saçlar daha parlak ve yumuşak bir görünüm kazanmaya başlar. 3 – 4. Seansların ardından da yeni saç köklerinin oluşum gösterdiği görülmektedir. Saç kök hücrelerinin yeniden oluşması ise 3 – 4 aya kadar devam eden bir süreçten oluşmaktadır.

Saç mezoterapisi tedavisi sonuçları da tıpkı tedavi gibi kişiden kişiye farklılık göstercektir. Genetik olarak gerçekleşen saç dökülmelerinde istenilen sonuçlar kısmen geç alınıyor olsa da dönemsel dökülmelerden şikayetçi kişilerde etkilerin çok daha hızlı bir şekilde görülmesi mümkündür. Tedaviden en etkili sonucun alınabilmesi adına planlanan seansların tam, doğru ve eksiksiz bir biçimde uygulanması hayati önem taşımaktadır. Saç derisinin ihtiyaç duyduğu bileşenlere kavuşmasıyla birlikte istenilen sonuçların alınması çok da uzun sürmeyecektir.

Sıkça Sorulanlar Sorular            

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?

Saç mezoterapisi faydaları birçok şekilde açıklanabilir. İlk olarak saç derisi güçlenir ve sağlıklı saç hücrelerinin gelişimi desteklenmiş olur. Saç kepekleri ortadan kaldırılır, saç derisindeki kan dolaşımı hızlandırılır, çeşitli saç ve saç derisi hastalıkları engellenir. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için en iyi yöntemlerden bir tanesi de saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi avantajları diğer yöntemlere göre nispeten daha az maliyetli olması, ağrısız bir şekilde uygulanabilmesi, seans sürelerinin kısa olması ve istenilen sonuçların son derece hızlı şekilde alınması olarak açıklanabilir.

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç mezoterapisi uygulatmadan önce ve sonra bazı hususlara dikkat etmek önem taşımaktadır. Eğer düzenli olarak kullanılan özellikle de kan sulandırıcı etkilere sahip ilaçlar varsa doktora bildirilmelidir. Ayrıca seanslardan önce saçlar yıkanmalıdır. Saç mezoterapisinin ardından saçların 1 – 2 gün boyunca yıkanmaması gerekebilmektedir. Bunun dışında saç derisinin doğrudan güneş ile temasından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Saç mezoterapisinden maksimum verim alabilmek için uzman hekimin tavsiyelerine uyulması gereklidir.

Saç mezoterapisi kaç seans yapılır?

Saç mezoterapisi genellikle 10 seans sürecek şekilde planlanmaktadır. Fakat seans sayısının uygulama yapılacak olan kişinin saç yapısı analizine göre farklılıklar gösterebilir.

Saç mezoterapisi fiyatları ne kadar?

Saç mezoterapisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Hürrem Sultan Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.